K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací zde

Podpora řízení malých a středních firem

Implementace integrovaného systému řízení výkonnosti malých a středních podniků představuje snadnější cestu k dosažení efektivního a trvalého rozvoje a jeho jádrem je implementace Referenčního modelu řízení výkonnosti pro malé a střední podniky podle standardu CIMAF®.

 

 

Malé a střední podniky jsou z pohledu řízení specifickou skupinou. Potřebují zvládat všechny důležité manažerské disciplíny – jako je vytvoření úspěšné podnikatelské strategie, nastavení organizační struktury včetně vymezení pravomocí a odpovědností a pracovních náplní zaměstnanců, controlling a finanční řízení nebo řízení kvality. Musí být minimálně stejně efektivní jako velké organizace, poskytovat stejnou kvalitu a přitom být daleko pružnější v reakci na nové požadavky zákazníků i měnící se podmínky podnikatelského prostředí.

ATTN Consulting s.r.o. je certifikovanou implementační společností, oprávněnou na základě certifikátu uděleného Českým institutem efektivního managementu, z.ú. (CIEM), k implementaci Referenčního modelu řízení výkonnosti pro malé a střední podniky podle standardu CIMAF®Tento model obsahuje typické řídící a podpůrné procesy malé a střední podniků, základní sadu kompetenčních modelů pro manažery a pracovníky podpůrných útvarů a základní sadu ukazatelů a metrik zpracovaných ve struktuře dle metody Balanced Scorecard.

Implementaci Referenčního modelu řízení výkonnosti lze snadno přizpůsobit jakékoli malé a střední firmě, doplnit ho o realizační procesy a další specifika firmy a velmi rychle uvést do života.

 

 

 

 

 

Management MSP tak získá řadu účinných manažerských nástrojů (v podobě dat v sw ATTIS):

 • procesní mapa členěná na hlavní, řídící a podpůrné procesy

  - definice základních atributů jednotlivých procesů (vlastník, vstupy, výstupy, zdroje, matice odpovědností)
  - model řídících procesů se zjednodušeným modelem řízení projektů (možnost rozšířit o PRINCE 2)
  - základní architektura hlavních procesů a podprocesů
  - model podpůrných procesů s rozpracovným procesem ŘLZ
  - číselník ISO 9001 a jeho propojení s procesním modelem
  - metodika modelování BPM
 • koncepce modelu organizační struktury, včetně systemizace pracovních míst
 • vzor procesně orientovaných procesních náplní u vybraných pracovních míst
 • návrh koncepce ukazatelů a metrik

  - koncepce strategické mapy dle metodiky Balanced ScoreCard
  - vzorové KPIs se spuštěným reportingem
  - metodika modelování v MBO
 • koncepce kompetenčních modelů se vzorovou kartou zaměstnanceImplementaci integrovaného systému řízení výkonnosti nabízíme aktuálně ve dvou různých balíčcích:

 

 
 
 
 

Referenční model integrovaného systému řízení je navržen tak, aby splňoval podmínky norem řady ISO 9001, ISO/TS 16949 ISO 14001, podporoval model EFQM  a další standardy řízení.